Akademia Szczęśliwego Dziecka

Intencją warsztatów jest podniesienie u dzieci poziomu świadomości i inteligencji emocjonalnej.

Po warsztatach dzieci czują większą radość i energię do działania, lepiej komunikują się w szkole i w domu, uczą się konstruktywnie rozwiązywać konflikty i współpracować w grupie, stają się bardziej empatyczne i twórcze. Wzrasta u nich poczucie własnej wartości i lepiej sobie radzą z sytuacjami stresowymi. Te umiejętności przydają się podczas nauki, zdawania egzaminów, a w przyszłości, żeby z sukcesem funkcjonować w społeczeństwie.

Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, czyli maksymalnie angażującą do działania, dzięki temu dzieci od razu ćwiczą i wdrażają w życie wszystkie proponowane techniki.

Zapraszam dzieci w wieku 5-13 lat na zajęcia Akademii, które odbywają się raz w tygodniu 60 min. Polegają na uczestniczeniu w różnych grach i zabawach psychoedukacyjnych (w tym metodą dramy) oraz czytaniu fragmentów literatury inspirujących do rozwoju prawej półkuli mózgu odpowiedzialnej za kreatywność, empatię i uczucia. Dzieci mają okazję porozmawiać na zajęciach o swoich emocjach, dzięki temu czują się wysłuchane i zrozumiane. Rozmowy z dziećmi mają formę cochingową, czyli wzmacniającą mocne strony dziecka (nie zwierają oceny i krytyki). Uczymy się przekraczać poziom ego, aby dzieci miały w sobie więcej spokoju, akceptacji, radości i miłości, która przejawia się poprzez wdzięczność za wszystko, co dostają od rodziców i od świata.

Elementem każdych zajęć jest nauka relaksacji, dzięki czemu dzieci po zajęciach są rozluźnione i szczęśliwe, a edukacja jest bardziej efektywna.

 

Regulamin zajęć Akademii Szczęśliwego Dziecka

Akademia_Szczesliwego_Dziecka-regulamin-2018.pdf (139.3 KiB)
2019 © Akademia Szczęśliwego Człowieka. Wszelkie prawa zastrzeżone

Ilustracje - pixbay
do góry ▲