Coaching indywidualny

Coaching to cykl regularnych, indywidualnych spotkań z coachem, które ułatwiają wprowadzenie znaczących, pozytywnych zmian w życiu uczestnika. Pod wpływem coachingu możesz odkryć w sobie nowe talenty, pasje, nieznane dotąd pokłady motywacji.

Możesz sprawić, że relacje z innymi ludźmi staną się żywsze i bardziej satysfakcjonujące. Możesz podjąć ważną i trudną decyzję zgodnie ze swoimi prawdziwymi potrzebami. Możesz przełamać obawy, które nie pozwalały Ci zrobić tego, na co od dawna miałeś ochotę. Możesz osiągnąć to, co jeszcze przed chwilą wydawało Ci się nieosiągalne. Możesz zacząć odczuwać większą przyjemność z życia, pracy, kontaktów z ludźmi.

Opowiadanie

Pewien człowiek – nazwijmy go Franek – mieszkał przez całe życie u podnóża Potężnej Góry. Wiódł spokojny żywot – przez wiele lat ciężko pracował, w niedzielę odpoczywał z rodziną albo wśród przyjaciół, w wakacje pielęgnował ogród. Któregoś roku poczuł się tym wszystkim dziwnie zmęczony, mimo że pracę miał lżejszą niż kiedyś, a pogoda była w tym roku wyjątkowo piękna. „Wyjedź na urlop, odpocznij”, poradził mu jeden z przyjaciół. „Weź się w garść i nie narzekaj”, radził drugi. „Zmień pracę, zmień żonę, albo przynajmniej zmień samochód”, radził trzeci. Ale Franek żadnego z nich nie posłuchał.

Któregoś dnia usiadł pod przydrożnym drzewem i zaczął się zastanawiać, o co właściwie mu chodzi. Ale przez cały dzień nic mu nie przyszło do głowy. Kiedy słońce już chyliło się ku zachodowi, na drodze pojawił się wędrowiec. Zapytał Franka, czy może na chwilę usiąść obok niego pod drzewem. Przez dłuższy czas siedzieli w milczeniu, podziwiając zachód słońca. „Mam przeczucie, że coś cię dręczy”, powiedział nieoczekiwanie wędrowiec. Trafił w sedno. Franek zaczął mu opowiadać o swoich rozterkach, i ani się obaj spostrzegli, jak znów wzeszło słońce. Franek uświadomił sobie, że od dawna myślał o tym, żeby wejść na szczyt Potężnej Góry. „Dlaczego chcesz to zrobić?”, zapytał wędrowiec, który dotąd głównie słuchał. „Nie wiem. Ale chcę”, odpowiedział Franek. „Mogę pójść z tobą”, zaproponował wędrowiec. I poszli.

Darujmy sobie tutaj szczegółowe opisy tego, jak Franek kilkakrotnie tracił nadzieję, że dotrze na szczyt, oraz rozliczne przygody i niebezpieczeństwa, które razem napotkali po drodze. Tak czy owak, po trzech dniach dotarli na szczyt Potężnej Góry. Widok ze szczytu roztaczał się wokół na setki kilometrów. Franek po raz pierwszy w życiu zobaczył ocean i statki wpływające do portu. Zobaczył wielkie miasta, fabryki i wieżowce, zobaczył ogromne pola uprawne, których istnienia nawet się nie domyślał. Zobaczył lotniska, autostrady, rzeki i jeziora, oraz setki innych rzeczy... Po tym co zobaczył, Franek w pierwszej chwili chciał zostać marynarzem, lotnikiem, biznesmenem, farmerem, podróżnikiem – a najchętniej wszystkim naraz. Wędrowiec wysłuchał go cierpliwie. A potem pokazał mu maleńką żółtą plamkę na zielonym tle lasów. Franek rozpoznał w niej swoją wioskę. I zrozumiał coś bardzo ważnego.

Wrócili do wioski. Wędrowiec poszedł dalej swoją drogą. A Franek znów ciężko pracował, w niedzielę odpoczywał z rodziną albo wśród przyjaciół, w wakacje pielęgnował ogród. Tyle że robił to ze zdwojoną energią, i z takim niezwykłym błyskiem w oku. „Jak tego dokonałeś?”, pytali przyjaciele. „To proste”, odpowiadał Franek. „Usiadłem pod drzewem w odpowiednim momencie”.

Podobnie jest z coachingiem. To bardzo osobiste doświadczenie, które pozwala zmienić perspektywę. A to z kolei przekłada się na pozytywne zmiany w naszym życiu.

Co może dać Ci udział w coachingu?

  • Osiągniesz cel, który wydawał Ci się nieosiągalny - łatwiej i szybciej niż myślisz.
  • Wprowadzisz w swoim życiu zmiany, które jeszcze przed chwilą wydawały Ci się niezmiernie trudne.
  • Zrobisz to, na co dotąd ciągle brakowało czasu. Albo zapału.
  • Spowodujesz, że w Twoim życiu wydarzy się coś pozytywnego, o czym nawet jeszcze nie marzysz.
  • Poczujesz swoją prawdziwą siłę i zaczniesz żyć pełnią życia.

 

2019 © Akademia Szczęśliwego Człowieka. Wszelkie prawa zastrzeżone

Ilustracje - pixbay
do góry ▲